רבים תוהים על אמנות המכירה.  מה הופך מוכר אחד לטוב יותר מאחר?

קניה היא תהליך פסיכולוגי אשר כל אחד מאיתנו עובר על בסיס יום יומי. הסיבה שחשוב להגדיר אותה כתהליך פסיכולוגי היא בכדי לנתח אותה ולהבין איך היא פועלת. הבנה של האלמנטים הטמונים במחשבה האנושית שמובילים לקנייה הם מהותיים ביותר לבעלי עסקים. בעל עסק שידע לפנות לצרכנים שלו ברמה המודעת אך גם ברמה הלא מודעת ולתמרן לטובתו את הלך הרוח ודרך המחשבה של צרכנים פוטנציאלים – ידע למכור. הבנה של כל האלמנטים השונים המובילים לקנייה חשובה על מנת שתוכלו להבין וללמוד את אמנות המכירה. המושג אמנות המכירה אינו מוגזם כלל, שכן בעולם בו אנו מופצצים במסרים צרכניים ויכולים בכל רגע נתון לקנות כל דבר, כמו גם ליהנות מכל שירות מכירה של מוצר ספציפי. זוהי לא רק אמנות המבוססת על כישרון מולד אלא גם מחייבת הבנה ברורה של המצב הכלכלי הנוכחי, פילוח קהלי יעד ויחסי אנוש ברמה הגבוהה ביותר.



פעמים רבות המחשבה על אנשי מכירות מעלה באנשים קונוטאציה שלילית ביותר – של אדם ממולח בחליפה או של סוחר וולגארי בשוק. אולם איש מכירות בעל כישרון והבנה של אמנות המכירה, יכול לגרום ללקוח פוטנציאלי בשנייה להרגיש שעומד מולו אדם כנה, אשר כוונתו היא עזרה לזולת וכלל לא מכירה. מומחה הבקיא בכל דרכיה העדינות של אמנות המכירה, הוא זה אשר במסע השכנועים שלו מצליח לרכוש את אמונו של הלקוח ולגרום לו להאמין כי הוא לא רק רוצה אלא גם צריך את המוצר החדש וכי המוצר עצמו שווה כל שקל מהעלויות שלו.


אמנות המכירה – יישום 


השלב הראשון והחשוב ביותר כאשר מנסים ליישם את אמנות המכירה הוא ליצור קשר עם הלקוח. אנשים מאוד סומכים על האינסטינקטים שלהם ונוטים להאמין למראה עיניים לפני כל דבר אחר ולכן התקשורת האנושית כה חשובה. בעבר היו אלה מכירות מדלת לדלת אשר היו המועילות ביותר. אולם היום, בדור בו כולנו מבלים יותר זמן בהשקעה בתקשורת אנושית ממוחשבת מאשר בכל דרך תקשורת אחרת, קשר אישי דרך מכירות באינטרנט הוא אופטימאלי. כשמשתמשים בכתיבה שיווקית, האתר שלכם אופטימאלי וסופר ידידותי למשתמש. אך גם אם יש לכם תוכן שיווקי נהדר,  בסופו של דבר הלקוח הוא זה שצריך ליצור את הקשר וכך מתמסמס השלב הראשון והכדור עובד מידכם לידי הלקוח – כך שכל הטכניקות שמשמשות אתכם בשיטה הייחודית לכם של אמנות המכירה תלויות כולם בחסדיו של הלקוח.


סייטהוד מאפשרת לבעל העסק ולאנשי השיווק והמכירות שלו לקבל את הכוח והשליטה על אמנות המכירה חזרה לידיים שלהם מבלי לחזור אחורה בזמן וללכת להתדפק על דלתותיהם של לקוחות פוטנציאלים. התוכנה מאפשרת לכם ליצור קשר בזמן אמת עם לקוחות שגולשים לאתרכם בעזרת צ'אט. כך אתם חוזרים להיות מי שיוזם את האינטראקציה הראשונית. אותה אינטראקציה עוברת בעזרת התוכנה מהתכתבות איטית שלוקחת זמן להתכתבות בזמן אמת עם אדם אמיתי – הרגשה זאת חשובה גם ללקוח אשר יכול להתרשם מהאדם העובד מולו ועונה לו ישירות על כל שאלה בו ברגע והיא כמובן חשובה מאוד לבעל העסק או איש המכירות שכן אמנות המכירה מבוססת על אותו קשר אישי. החזרת המושכות אליכם מאפשרת לכם לא רק את יצירת הקשר הראשוני אלה נותנת לכם גם את כוח ההובלה בו וכך יחסי הכוחות שלכם עם לקוחותיכם יהיו שונים מיחסי הכוחות של כל חברה מתחרה עם לקוחותיהם . בנוסף, מבקרים חוזרים זוכים בעזרת התוכנה  ליחס מועדף – טריק מספר 2 בספרי אמנות המכירה והוא יעיל ביותר גם כן.