אנו חיים בעולם בו כולנו מוצפים במסרים שיווקיים כל הזמן. הרגלי הצריכה שלנו, נראה שעוברים כל גבול, אולם רובנו עדיין חושבים לפני כל קנייה ורק אחרי שהשתכנענו כי אנחנו צריכים או לפחות רוצים. האנשים המשמעותיים ביותר בתהליך הזה הם אנשי מכירות – האמנים העדינים שיכולים למכור קרח לאסקימוסים באמצע חודש דצמבר בסיביר.

אנשי מכירות הם מבוקשים ביותר – זהו מקצוע אשר רוב ההכשרה אליו אינה פורמאלית ומבוססת על ניסיון כמו גם על כישרון, לכן כאשר אתם בוחרים איש קידום מכירות חשוב מאוד לשים לב לפרטים הקטנים. איש מכירות קודם כל חייב לדעת למכור את עצמו ועל כן ראיון אישי הוא השלב החשוב ביותר במיון של אנשי מכירות, שכן קורות חיים ומצגת לא יעזרו לו ברגע האמת מול הלקוח בעוד קסם אישי, פתיחות וחריפות מחשבה מאוד יעזרו לו. אלה הם אלמנטים אשר ניתן להתרשם מהם רק בראיון אישי. במהלך המיונים מומלץ לתת לאיש המכירות לפחות מוצר אחד שלכם עם הסבר קצר ולאפשר לו להציג אותו בפניכם.

כאשר בחרתם צוות של אנשי מכירות, חשוב מאוד להעביר אותם הכשרה בתוך החברה – גם איש מכירות עם ניסיון ארוך שנים חייב להתאים את עצמו כל פעם מחדש למסרים והמוצרים שהחברה רוצה להעביר. ככל שתשקיעו יותר בהכשרה – כך איש המכירות שלכם ידע טוב יותר מה אתם רוצים להשיג ממנו ומהלקוחות. חשוב מאוד לרענן את ההכשרה מדי פעם ולהמשיך להעניק לאנשי המכירות שלכם עוד ועוד כלים אשר ישמשו אותם במכירה.

חשוב מאוד לנצל נכונה אנשי מכירות ש ולוודא כי אתם מוציאים מהם תפוקה מקסימאלית. בכדי להגיע למצב כזה, חשוב מאוד להקפיד לקדם אותם ולצ'פר אותם.   כך תיצרו מצב שבו כל רווח שלהם הוא גם שלכם. שיטת התשלום באחוזים לאנשי מכירות היא מאוד אפקטיבית מסיבה זאת בדיוק – הידיעה כי כל רווח שלכם יניב להם רווח אותו הם יכולים למדוד מיידית מובילה לרצון למכור. כמו כן יצירת מוטיבציה נוספת היא מאוד חשובה – בדיוק כמו שאתם אוהבים לפנק את עצמכם אחרי תקופה כלכלית מוצלחת, דאגו לפנק את עובדיכם. יש הרבה מאוד אנשי מכירות בשוק אולם לא הרבה אנשי מכירות טובים ולכן חשוב להקפיד על התנאים אותם אתם מציעים.

תפקידם של אנשי מכירות אינו רק לבצע את הקישור בין הלקוח למוצר, אלא גם לעיתים למצוא את הלקוח ולספק לו שירות לקוחות. כמו כן, כמובן הם אחראים על הליך השכנוע שלרוב הוא ארוך ומאוד מאוד מייגע, והם ללא צל של ספק הפנים של החברה שלכם. כל השקעה שלכם בהם היא השקעה אפקטיבית וחכמה, שכן זוהי השקעה מעגלית – ככל שהם יהיו מוצלחים יותר כך הם ימכרו יותר וכל מכירה היא רווח שלכם.

בכדי לנצל נכונה אנשי מכירות בצורה אופטימאלית – חשוב מאוד למקסם את הזמן שלהם ולנצל כל דקה בחוכמה שהרי כל דקה שלהם שווה לכם הרבה כסף.
ישנם הרבה שיטות בהם אנשי מכירות יכולים לייצר לחברה שלכם מכירות – הדרך הראשונה והאפקטיבית ביותר כיום היא מכירות באינטרנט – זאת ניתן לעשות בעזרת שירותי צ'אט לאתר ושירותי קידום מכירות באינטרנט.    גם דרך הטלפון תוכלו לייצר מכירות רבות – בעזרת שירותי טלמרקטינג או טלמיטינג.  התוכנה של סייטהוד מאפשרת לבעל העסק ולאנשי המכירות שלו ליזום, לנהל שיחות שיווקיות ולמכור און ליין מבלי לצאת מהמשרד. האופי המיוחד של אנשי מכירות בא לידי ביטוי לא רק בפגישה פנים מול פנים אלא גם בצ'אט און ליין. לעיתים חוסר הרשמיות שבצ'אט, מאפשר ללקוחות אפילו להרגיש נוח יותר, שכן הם מרגישים שהם אינם ניצבים מול סיטואציה "מכירתית". כמובן שבעזרת התוכנה אפשר לקבוע גם פגישות ישירות עם הלקוחות ולשלוח אליהם אנשי מכירות עד הבית.