עולם המכירות עבר אבולוציה רבת שנים עד שהגיעו מכירות באינטרנט. בעבר היו אלה רוכלים מקצועיים אשר מכרו את מרכולת השווקים השונים, אחר כך עם כניסת הכסף למשחק החלו כולם למכור את שירותיהם ומוצריהם, מאוחר יותר נכנסו המשווקים למשחק והיום אפשר לעשות הכל בלי ללכלך את הידיים אפילו.  מכירות באינטרנט הוא טרנד עולמי שנכנס לאט אבל בטוח לכל תחומי החיים ולחיים של כולנו. כיום ניתן לעשות קניות און ליין ואפילו לקנות את המקרר שבו תאחסנו את הקניות און ליין. אין היום שום דבר שלא ניתן בהקלקה אחת לרכוש וניתן לראות כי מכירות באינטרנט ממש הולכות ומשתלטות על עולם הצריכה של כולנו.


היתרונות של מכירות באינטרנט ושל קנייה באינטרנט הם עצומים. בעידן המודרני מעטים האנשים שלא מוצאים את עצמם בעבודה במשך רוב שעות היום. אולם אין זה בהכרח אומר שהם עסוקים כל היום. לכן מחסור הזמן לקניות הוא לא לגמרי מחסור בזמן אלא יותר כמו מחסור באפשרויות לעבור מהמרחב הפיזי של העבודה למרחב אחר. מסיבה זאת בדיוק עולה מספר האנשים שעושים לדוגמא קניות סופר און ליין. בחירת מוצרים והזמנתם באינטרנט לא בהכרח קצרה יותר מאשר הטיול השבועי לסופר אולם המיקום של הקניה – בעולם הווירטואלי במקום בעולם האמיתי הוא הרבה יותר נוח.  יתרון נוסף בקניה און ליין טמון בהעדר הגבולות הגיאוגרפים בכל קניה. בעוד בעבר היה צורך לטוס לטיול בחו"ל בשביל להביא מוצר נחשק שלא ניתן היה למצוא בארץ, היום ניתן לגלוש לאין ספור אתרים שהמוביל בהם הוא כמובן EBAY ולרכוש כל מה שחשקה נפשכם מכל מקום בעולם.
 

יתרונות מכירות באינטרנט

כמות הצרכנים האקטיביים און ליין הולכת וגדלה ובמקביל עולה הצורך למספקי שירות מכירות באינטרנט.  היתרונות של מכירות באינטרנט עולים אפילו על היתרונות של קנייה בו. כל מוצר או שירות ניתן להכניס היום לחבילה אטרקטיבית המתאימה במיוחד לתחום של מכירות באינטרנט, להציע לאין סוף הצרכנים הפוטנציאלים שגולשים ברשת ולמכור להם ללא עמלת סוכן מכירות. פירוק של האלמנטים הללו מאפשר הבחנה של כל היתרונות הגלומים במסגרת קידום מכירות באינטרנט. היתרון הראשון הוא באפשרות ההצגה באינטרנט – כלשירות לקוחות או מוצר יכול להיות מוצג בעזרת אתר שכולל לא רק את כל החומר שאתם הייתם צריכים לבזבז זמן בכדי להסביר ללקוח – אלא גם תמונה. לאתרים אף ניתן להוסיף סקיצה של שאלות ותשובות בכדי לחסוך ללקוח עוד קצת זמן ואופציה של יצירת קשר, כך שהלקוח בה אליכם ולא אתם רודפים אחריו. בכל הנוגע להגעה ללקוחות האינטרנט, ישנן שלל פלטפורמות נגישות לכל בעל עסק – החל מפרסום הודעות און ליין, דרך קידום בגוגל וכלה במומחים לניהול נוכחות אינטרנטית ברשתות חברתיות. כל הכלים הללו מאפשרים לבעלי עסקים לקדם את המוצרים והשירותים שלהם במרחב בו יש מיליוני לקוחות פוטנציאלים מכל העולם – מרחב אשר כמות האנשים שנמצאת בו בכל רגע נתון לא יכולה להשתוות לשום פלטפורמה אחרת. אחרי שכבר הלקוחות הגיעו אליכם ויצרו אתכם קשר, האינטרנט מציע לכם אלפי אפשרויות לשמר את הקשר איתם בין אם דרך מייל, ניוזלטר או חברות ברשתות החברתיות. השילוב של כל האלמנטים הללו הוא שהופך מכירות באינטרנט לתחום כה אטרקטיבי ורווחי. כאשר מכירות באינטרנט ברחבי העולם עומדים היום על מאות מיליארדי שקלים כל שנה.

מכירות באינטרנט הם כבר לא הדבר הגדול הבא – אלא הדבר הגדול של ההווה. מי שלא עבר עדיין לתחום של מכירות באינטרנט חייב לעשות זאת עוד היום!

חברת סייטהוד מאפשרת לכם להגדיל כמות מכירות באינטרנט באתר שלכם בעזרת צ'אט ייעודי לכל אתר – צרו קשר עוד היום.