מכירות פומביות הן שיטה מצוינת למי שרוצה לעבור חווית קניות שונה עם סיכוי טוב לחסכון כספי. מכירות אלו קיימות בכמה אופנים, וכיום, עם התרחבות עולם האינטרנט, ישנם אתרי מכירות באינטרנט המציעים לכם להשתתף בהם.

מכירות פומביות איך זה עובד

הרעיון המנחה של מכירות פומביות הוא שהמחיר הגבוה ביותר מנצח. באתרי האינטרנט בהם ניתן לעשות קניות ברשת, צריך קודם כל לפתוח כרטיס משתמש, אחר- כך לבחור בין מאות המוצרים שמוצעים למכירה ולתת את הצעת המחיר שלכם. מנהלי האתר קובעים את מחיר הפתיחה להצעות. בדרך כלל הוא נמוך מאוד ביחס למחיר של המוצר בשוק (לרוב כ-10% בלבד מעלותו הממוצעת). המטרה היא למשוך כמה שיותר לקוחות שיציעו מחיר משלהם.

למה לשים לב באתרים של מכירות פומביות?

בעלי אתרים המפעילים מכירות פומביות מרוויחים את שכרם מההצעות שלכם. בדרך-כלל הגשת הצעת מחיר עולה כסף, וככל שהמוצר יקר יותר, כך התשלום על הצעת המחיר גבוה יותר.

לכן קחו בחשבון שכמעט כל הצעת מחיר תעלה לכם כסף, וכלל אין הגשת ההצעה מבטיחה זכייה, הרי אין לכם מושג מה הציעו שאר הלקוחות. שימו לב לעוד דבר: כל אתר מנסח תקנון משלו, אך רובם עובדים לפי הכלל שאם יש שתי הצעות זהות, שתיהן נפסלות. בפועל, הסעיף הזה מוריד את סיכויי זכייתכם, שכן לא רק שאתם צריכים לקלוע למחיר הגבוה ביותר, אלא גם לקוות שאף אחד לא הציע את אותו המחיר בדיוק.

מה אפשר לקנות במכירות פומביות?

מכירות אלו כבר מזמן לא מיועדות רק לרכישת חפצי אומנות ואספנות, כיום ניתן להשיג דרך מכירות פומביות הכול, החל מספר קריאה ועד רכב משפחתי מהדגמים החדשים ביותר. אתרי מכרזים באינטרנט ואתרים של מכירות פומביות מציגים תמונה של המוצר ולפעמים גם סרטון הדגמה. בדרך כלל קיים גם פירוט מילולי על המוצר, וככל שרמת הפירוט גדולה יותר הדבר מעיד לטובה על האתר.

יתרונות של מכירות פומביות

הגשת הצעת מחיר של מוצרים פשוטים באתרים של מכירות פומביות, בדרך כלל לא עולה כסף. כך שבמקרה זה אתם יכולים להציע כמה הצעות שתרצו ולזכות במוצר במחיר נמוך מהמחירון שלו בשוק. בכל הנוגע למוצרים יקרים, כדאי לקוות לעזרתה של אלת המזל. אם זו תבוא לבקר אתכם- תוכלו להרוויח בגדול ולחסוך כסף רב.