מכירות פומביות ומכרזים הן שיטות וותיקות למכירת מוצרים שונים שפועלות כבר שנים רבות. הרעיון הבסיסי הינו שההצעה הטובה ביותר מתקבלת וכך, מי שמציע הכי הרבה כסף- זוכה במוצר. כיום ניתן לראות שיטת מכרזים חדשה שהיא מכרזים באינטרנט. העיקרון המנחה מכרזים באינטרנט הוא שיש מועד סיום למכירה. במכירות פומביות המועד קצר והכרוז מאיץ בקונים להציע הצעות, אך גם באינטרנט נשמר הרעיון של הגבלת זמן.

מכרזים באינטרנט


עם הופעת האינטרנט ושיכלול אמצעי אבטחת המידע, קמו אתרים של מכרזים באינטרנט.
אתרים אלה מציעים אלפי מוצרי פרסום, מכל תחומי החיים, במחירים התחלתיים שבדרך כלל עומדים על 10% משוויים בחנויות.
תחילת התהליך למי שרוצה להציע הצעת מחיר היא להירשם לאתר. כל אתר מבקש לערוך תהליך רישום משל עצמו. בשלה זה עולה הצורך למלא את הפרטים הבאים: שם מלא, כתובת, מספר טלפון וגיל. לאחר מכן יש להמציא שם משתמש וסיסמא פרטית.. לרוב, בשלב הזה אין דרישה לפרטי כרטיס האשראי.
השלב הבא הוא למצוא את המוצר שמעוניינים לקנות, לערוך מחקר לגביו ולבדוק מה המחיר שלו בחנויות, כך ניתן לדעת לקבוע להצעה משתלמת במיוחד.

איפה פה הקאץ'?


רוב האתרים של מכרזים באינטרנט גובים כסף על כל הצעת מחיר שמגישים, וכאן טמון הרווח שלהם. המוצרים שנמכרים הם לרוב במחירי הפסד לאתר, אבל הרווח שלו גלום באלפי הצעות מחיר שכל אותם אנשים שלא זכו הגישו ושילמו עליהן. ישנם אתרים שמאפשרים להגיש הצעות בחינם, אך לרוב זה למוצרים פשוטים, ומחיר המוצר לא זול כל-כך מלכתחילה. ההצעה שזוכה היא ההצעה הגבוהה והייחודית ביותר. שימו לב! במילה ייחודית הכוונה היא שאין עוד הצעה באותו הסכום. אם שני אנשים שונים שמגישים שתי הצעות בסכום זהה, שניהם נפסלים.

עצות שימושיות
 

מומלץ לבדוק היטב את אמינות האתרים של מכרזים באינטרנט. עד כמה הם מוכרים ומפורסמים וכמה שנות וותק יש להם. כדאי לבדוק שירות לקוחות של המכרז והאם יש לו טלפונים שבאמת זמינים ובאמת יש מענה בהם. בנוסף, כדאי לברר האם יש לאתר כתובת פיזית לפניות הלקוח.

חשוב לקרוא את תקנון האתרים בעיון רב. מומלץ לשים לב שהתקנונים שונים מאתר לאתר וכל אתר מכרזים באינטרנט מתקיים על-פי תקנון שונה. ולבסוף, בדקו באיזה תוכנת אבטחת מידע משתמש האתר והאם בדפדפן זה מופיע סימון של מידע מאובטח.

אם אתם בעלים של אתרי מכירות באינטרנט , מסחר אלקטרוני באינטרנט או מחפשים דרך לקדם מכירות באתרי מכרזים באינטרנט – נסו צ'אט לאתר של חברת סייטהוד.