עידן האינטרנט פתח בפני כולם את האפשרות להכיר אנשים חדשים, וליצור קשרים עם אנשים שלא היה סיכוי להכירם לפני שהמדיה המופלאה הזו הגיחה לעולם. כיום ניתן לנהל שיחות עמוקות ואפילו קשרים ארוכי טווח דרך האינטרנט, מבלי להתראות או לראות את האדם השני פנים אל פנים באופן ממשי, אלא רק וירטואלי. אחת מדרכי התקשורת שמספק האינטרנט הוא הצ'אט. הצ'אט מאפשר לשוחח און ליין עם אדם אחר. התגובה היא מיידית ומהירה, כמו שיחה לכל דבר. ספין צ'אט הוא אתר המאפשר לאנשים רבים לנהל קשרי צ'אט בו זמנים עם אנשים אחרים. באתר רשומים מאות חברים, מתוכם יכול כל אחד לבחור ליצור קשר עם אלה שמתאימים לו.

מהם היתרונות של ספין צ'אט?

נכון שגם בפייסבוק אפשר לשוחח בצ'אט, אלא ששם הגולש יכול לדבר רק עם החברים שלו, אלה שהוא כבר מכיר. ספין צ'אט הוא בעצם רשת חברתית בפני עצמה, המאפשרת לחברים בה להכיר עוד עשרות אנשים חדשים שיכולים להתאים להם בהתאם לפרופיל שהם יצרו באתר. את שיחות הצ'אט ניתן לנהל גם בוידאו ובדרך זו לראות את האדם שעמו משוחחים.

לאנשים שקשה להם לצאת מהבית עקב מחלה או מכל סיבה אחרת, אנשים שמעגל החברים שלהם מצומצם, אנשים שמחפשים להכיר את בני או בנות המין השני, או סתם אנשים שמחפשים להגדיל את המעגל החברתי שלהם, יוכלו לעשות זאת באמצעות ספין צ'אט מבלי לצאת מהבית.

ממה צריך להיזהר?

ספין צ'אט פתוח רק לבגירים מעל גיל 18 . הסיבה היא, שבעצם כל אחד יכול להיות חבר באתר, אין מבחני קבלה או סף כל שהם. לכן קיים הסיכון שייכנסו לאתר גם אנשים שינסו לפתות ולנצל ילדים ובני נוער בדרך זו. דרך ספין צ'אט אנשים עדיין יכולים לעטות על עצמם זהות בדויה ולנצל משתמשים תמימים,

מאותה סיבה מומלץ גם למבוגרים לא להכניס לאתר פרטי התקשרות אמיתיים כגון טלפון וכתובת.

הייחודיות של האתר

האתר מאפשר לגולש לבחור את הגולשים שמוצאים חן בעיניו, שהפרופיל שלהם זהה לשלו. האתר מאפשר לנהל צ'אט אונליין אחד על אחד או לנהל צ'אט קבוצתי. ניתן לסמן את הגולשים המועדפים וכך לחזור אליהם לשיחות נוספות. לתייג גולשים שנערך עמם צ'אט ולראות איך גולשים אחרים תייגו את המשתמש עצמו.

צ'אט אונליין, אם כן, זו הדרך החדשה ליצור קשרים חברתיים.