העולם של שירות לקוחות ומכירות באינטרנט עלה שלב, ממכירה באתר של שירות או מוצר מסוים, לסיור שלם ומסע קניות אינטרנטי. קניונים ברשת, או בשמם השני קניונים וירטואליים מרכזי קניות באינטרנט, השייכים לחברה מסוימת, אשר מציעה מגוון של מוצרים ושירותים אותם ניתן לרכוש ברשת.

קניונים ברשת מציעים מגוון של אפשרויות, החל מבגדים ותכשיטים וכלה במוצרי חשמל ומכרזים. עולם זה רק הולך ומתפתח, יותר ויותר אנשים מעדיפים לעשות את סבב הקניות שלהם באינטרנט ועל כן יש לעמוד על חשיבותו של עולם זה.

מה מציעים קניונים ברשת?

ישנם קניונים המתמחים בשירותים מסוימים, וכאלו המציעים מגוון של אפשרויות. אתרי הקניונים מוצגים בצורה של קניון או שדרה, בו הגולש יכול להסתובב, לבחור את החנויות אליהן הוא רוצה להיכנס, לראות את המוצרים או השירותים, לשוחח עם צ'אט על מנת לקבל תשובות לשאלות וכמובן לרכוש.

ישנן מגוון של חנויות וירטואליות בתוך הקניונים, לדוגמא, בגדים, מוצרים לילדים, תכשיטים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, נדל"ן ועוד. קניונים ברשת מציעים חלופה נוחה לקניות המתקיימות בקניונים רגילים, ניתן לראות את המוצרים, להגדיל, לסובב וכדומה, ניתן לשוחח עם נציג מכירות על ידי צ'אט, לקבל שירות לקוחות כפי שמקבלים בחנות ולבחון את המוצר. כמו כן, על מנת למשוך את הקונים אל הקניונים הוירטואליים, מציעים הנחות, קופונים ומבצעים שונים, ולעיתים אף הנחה או ביטול של זמן גלישה.

כיצד מתבצעות הקניות?

חווית הקנייה דרך הרשת מנסה להתאים את עצמה לחוויית קניות רגילה, אך עם כמה שיפורים. יתרונותיהם של קניונים ברשת הם הנוחות שבקנייה, אין צורך לעמוד בתור, לחכות לתא מדידה, להידחס בין כמות האנשים באותה החנות וכדומה. חווית שירות לקוחות מתקיימת גם היא דרך האינטרנט ומסייעת להגדלת מכירות באינטרנט. כמו כן, ניתן לעשות קניות בשעה שנוחה לכל אחד, אם זה מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה, אין צורך להתאים את עצמך לשעות הפתיחה של החנויות וכן לגלוש בשלווה ובנחת, בלי לחץ. כמובן שהקניות מתבצעות דרך האשראי, בצורה בטיחותית ומוסמכת.

עוד ועוד חברות בוחרות לגשת אל עולם הקניות הווירטואלי ולפתוח קניונים ברשת, הן מעניקות ללקוחות חווית קניות נוחה וקלה יותר, המותאמת במיוחד עבורם.