כאשר מדברים על שיטות מכירה, ישנן מספר שיטות וטיפים מרכזיים אשר יכולים לגרום למכירה מוצלחת ושירות טוב. מטרת אנשי המכירות היא לרכוש את אמון הלקוח, לגרום לו להתעניין במוצרים או בשירותים שיש לחברה להציע, וכל זאת באדיבות, נימוס וכושר שכנוע. ישנן שיטות מכירה שונות עבור שיווק ומכירת מוצרים שונים, כל אחת מהן צריכה להתאים לאופי החברה והלקוחות.

דגשים חשובים במכירה

אחד הדברים המרכזיים בתחום שיטות מכירה, הוא הקשר הישיר והאישי בין הלקוח לאיש המכירות, המענה האנושי והקשר הישיר יוצר אמינות בין הלקוח למוכר, מעניק מקום ללקוח לשאול שאלות, להתעניין ולקבל תשובות בהתאם. אחת הדרכים ליצור קשר ישיר כזה הוא בעזרת צ'אט אונליין, דוגמת הצ'אט שמספקת חברת סייטהוד, מאפשרת למוכר ליצור קשר ישיר על הלקוח בכל זמן נתון, לענות לו על שאלותיו, וכל זה במסגרת חסכונית  ומהירה ללקוח ולחברה.

אנשי מכירות

הכשרת אנשי מכירות טובים ומיומנים היא חלק מההצלחה של ארגון, הדרך בה פונים ומשכנעים המוכרים את לקוחותיהם צריכה להיות עניינית, יצירתית, אדיבה וסובלנית. שיטות מכירה שנעשות על ידי האינטרנט, דוגמת הצ'אט או קידום מכירות באינטרנט, מלבד היותן יעילות ביותר יוצרות שיח אישי עם הלקוח ומכאן מכירה מוצלחת . ניתן אף להשתמש במכירות דרך הטלפון, או מכירות ישירות פנים מול פנים, כמו בנקודות מכירה וכדומה.

יתרון המכירה באינטרנט

אחד היתרונות המרכזיים בשיטת מכירה דרך האינטרנט הוא הויזואליות. מלבד הצ'אט אונליין, הלקוח מחובר לאתר החברה, יכול להסתכל במוצרים השונים, איש המכירות יכול להכווין אותו לדפים המתאימים ומכאן לחסוך בזמן חשוב ללקוח ולחברה. בנוסף, שיטות מכירה כאלו, מגדילות רווחים ומספקות תקשורת טובה יותר. חברת סייטהוד אשר מספקת שירותי צ'אט לאתרים וחברות שונות, יכולה לשפר את שיטות המכירה של החברה ובכך לקדם את מכירותיה.

העולם היום הוא אונליין, יותר ויותר אנשים קונים, מחפשים וחוקרים דרך האינטרנט, הוא יעיל יותר, חסכוני ומהיר, ומכאן הוא שיטת המכירה המועדפת ביותר. שיטות מכירה שונות יכולות להיות אפקטיביות גם כן, הדבר תלוי בגודל בחברה, אופייה וצרכיה.