בימים תחרותיים אלו, עולם האינטרנט מציע מגוון רחב ביותר של אפשרויות להגדיל את מעגל הלקוחות הפוטנציאלי, וכתוצאה מכך את מחזור המכירות של חברה או ארגון נתון. קניית לידים היא אחת האופציות האטרקטיביות ביותר כיוון שהיחס בין יעילותה לעלותה, הוא מעולה.

מהם לידים?

לידים הם למעשה פיסות מידע רלוונטיות ביותר לכל עסק. מדובר בפרטים אישיים של לקוחות פוטנציאליים ,כגון שם, טלפון ודואר אלקטרוני. מדובר בלקוחות שמסרו את פרטיהם מרצונם לצד שלישי תוך כוונה שהפרטים יגיעו לחברה אשר תגיש לו הצעת מחיר למוצר ספציפי. לידים הם בעלי חשיבות עצומה לכל חברה, כיוון שמדובר בלקוחות פוטנציאליים שהסיכוי לסגור עימם עסקה הוא גבוהה ביותר, ופעמים רבות אף תלוי באיכות אנשי המכירות עצמם שברשותה.

כאמור, חברות רוכשות לידים על מנת לקבל מידע על לקוחות פוטנציאליים אשר מעוניינים בסגירת עסקה. חברות בוחרות לפנות ללקוחות אלה במקרים רבים בעזרת נציגים טלפוניים או נציגי שירות און ליין, אשר מתפקידם לנסות ולסגור עסקה עם הלקוח. כיוון שמדובר בלקוח שמראש מעוניין בשירות או המוצר, התהליך צפוי להיות מהיר יותר.

תכנון וביצוע מחושב

קניית לידים אכן יכולה לשפר רבות תפקודו של עסק, אך עם זאת יש לבחון היטב עלויות וכדאיות של הקניה. במקרים רבים קניית לידים אכן תסייע לשיפור מחזור המכירות ולהרחבת מעגל הלקוחות, עם זאת כבר קרו מקרים בהם קניית לידים היתה בזבוז של כסף וזמן שיווק יקר. על כן, על בעל העסק לנקוט בצעדי תכנון וביצוע מחושבים, ואף להתייעץ עם מומחים בתחום, על מנת לסלול את הדרך לעבר הצלחות ורווחים.

 היכן ניתן לקנות לידים?

קיימות חברות רבות בשוק אשר מתמחות ביצירת לידים ומכירתם. חברת סייטהוד מציעה שירותים ייחודיים – נייטליד ונייטהוד המספקים תמיכה אונליין לגולשים באתר לאחר שעות הפעילות הקבועות.  יתר על כן ישנן מספר שיטות שיווק אשר חשוב להכיר לפני קניית לידים. ישנן חברות אשר מוכרות לידים לכל חברה המבקשת לרכוש אותם, כאשר ללידים אלה סיכויי סגירת עסקה נמוכים יותר ולכן גם עלותם נמוכה יותר. אפשרות פופולרית נוספת היא תשלום על לידים שמהם כבר התקבלו תוצאות בעבר, והם יקרים יותר. בכל מקרה כמו בכל סוג של רכישה, יש לבדוק לעומק את פרטי המוצר עליו ישולם כסף.